Smart Banka 2022: Známe nejlepší bankovní aplikace a výherce mobilního telefonu Honor 70

V závěru roku 2022 jsme uspořádali anketu Smart Banka, ve které jsme ve spolupráci se čtenáři hledali banky s nejlepšími bankovními aplikacemi v České republice. Hlasovat pro svoji oblíbenou aplikaci bylo možné od 21. 11. 2022 do 21. 12. 2022. Do prvního ročníku ankety se v tomto termínu zapojilo 22 524 hlasujících, kteří vyjádřili své sympatie jednotlivým aplikacím a volili funkce, které jsou podle nich nejužitečnější. Na základě sesbíraných hlasů již víme, která tuzemská banka má nejlepší mobilní bankovnictví.

Hodnocení ankety

Výsledek veřejného hlasování a ocenění Smart Banka roku prezentujeme prostřednictvím komplexního bodového systému Smart Banka INDEX., který je sestaven ze dvou složek:

 • Body za spokojenost klientů
  Z celkového počtu hlasujících jsme za každou banku zjistili procento klientů, kteří danou banku označili za svoji primární a následně její aplikaci zvolili také v otázce „Která banka má podle Vás nejlepší mobilní aplikaci?. Zjištěné procento bylo následně ve stejném poměru převedeno na body. Tato složka odráží celkovou spokojenost klientů s aplikací svojí banky a doplňuje body získané v níže uvedené objektivní složce.
 • Body za funkce 
  Z odevzdaných hlasů na otázku „Které funkce jsou podle Vás v bankovních aplikacích nejužitečnější?“ jsme zjistili, které funkce v mobilním bankovnictví lidé nejvíce oceňují. Dle získaného počtu hlasů byla jednotlivým funkcím přiřazena váha.  To znamená, že čím je funkce pro lidi užitečnější, tím větší má váhu a více bodů získá bankovní aplikace, která danou funkcí disponuje.

  Součet bodů za spokojenost klientů a za funkce tvoří výsledný Smart Banka INDEX za daný rok.

  Vítězné banky Smart Banka 2022

  V hlavní kategorii Smart Banka roku vyhlašujeme první tři nejlepší banky a dále udělujeme Cenu sympatie, kterou získává banka s největším počtem hlasů v otázce „Která​ banka m​á​​ podle Vás nejlepší mobilní aplikaci?“.

  Nejlepšími bankovními aplikacemi za rok 2022 disponují:

  1. místo: Česká spořitelna (aplikace George)
  2. místo: MONETA Money Bank (aplikace Smart Banka)
  3. místo: Air Bank (aplikace My Air)

  A Cenu sympatie v tomto prvním ročníku získává, stejně jako vítězství v hlavní kategorii, Česká spořitelna s aplikací George. Téměř 22 % hlasujících označilo George jako nejlepší mobilní aplikaci.

  Bankám, které se umístily na stupních vítězů gratulujeme. Děkujeme ale i ostatním bankám za účast a poskytnutí informací o svých bankovních aplikacích. Souboj to byl vyrovnaný.

  Vývoj v oblasti mobilního bankovnictví budeme dále monitorovat a reflektovat jej v příštím ročníku ankety a také v článcích na našich webech mobilenet.cz a fzone.cz.

  Výherce mobilního telefonu Honor 70

  Za svůj hlas v anketě jste mohli vyhrát mobilní telefon Honor 70 od partnera ankety Honor. Do slosování o tuto cenu byl automaticky zařazen každý hlasující. Duplicitní hlasy byly smazány. Vylosovaným hlasujícím se stává:

  paní Ilona Svobodová

  Výherkyni srdečně gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.